Logo sq.boatexistence.com

Kush fitoi exatlon estados unidos 2021?

Përmbajtje:

Anonim

Norma Palafox ishte fituesja e sezonit 5 të Exatlon USA 2021 pasi mundi gjimnasten në finale Nathalia Sanchez, ndërsa në degën e meshkujve fituesi i Finalës së Madhe ishte Jayvier Cintron që tejkaloi Kelvin Renteria.

Kush fitoi Exatlon?

Telemundo Norma Palafox dhe Jeyvier Cintrón janë fituesit e Exatlon 5 USA.

Kush është nikoqiri i Exatlon?

Orkun Işıtmak pret një sfidë epike sportive që vë ndikuesit e Turqisë kundër njëri-tjetrit.

Çfarë ndodhi me hostin nga Exatlon?

Ish-prezantuesi i Exatlon Shtetet e Bashkuara që nga sezoni i tij i parë, vendosi të jepte dorëheqjen në mes të këstit të katërt, i cili sapo mbaroi, vendosi të ndërpresë lidhjet me Telemundo dhe hapi rrugën për sportin gazetari dhe prezantuesi Frederik Oldenburg, i cili mori komandën e Konkurrencës më të ashpër në …

Kush fitoi Exatlon dje?

"Exatlon", formati inovativ, miqësor për familjen i Telemundo-s, emocionoi audiencën hispanike që nga premiera e tij këtë verë dhe përfundoi me betejën e fundit midis ushtarakut Kenny Ochoa dhe gjimnastes olimpike Maricela "Chelly" Cantú që fitoi konkursin, duke u bërë gruaja e parë që fiton "Exatlon" globalisht.