Logo sq.boatexistence.com

Ishte giroud tani?

Përmbajtje:

Olivier Giroud: AC Milan nënshkruan sulmuesin nga Chelsea në transferim të përhershëm. Olivier Giroud ka përfunduar një transferim të përhershëm në AC Milan nga Chelsea për një tarifë të pazbuluar.

Kur shkoi Giroud në Milano?

AC Milan. Më 17 korrik 2021, AC Milan njoftoi transferimin e Giroud nga Chelsea përgjithmonë me një kontratë dyvjeçare. Më 29 gusht, Giroud shënoi golat e tij të parë për Milanin, një dyfishim, në fitoren 4–1 kundër Cagliari.

A luajti Olivier Giroud 90 minuta pa e prekur topin?

Olivier Giroud vendosi një rekord të jashtëzakonshëm pasi luajti 90 minuta pa prekur topin. Rekordi tjetër i tij i pabesueshëm u vendos në Kupën e Botës 2018 pasi ai luajti 546 minuta në turne pa patur asnjë goditje në portë.

Sa e shiti Chelsea Giroud te AC Milan?

Lajmet për transferimin e Chelsea: Olivier Giroud do t'i bashkohet AC Milan në ditët në vijim për 3.5 milion$ tarifë - CBSSports.com.

Kush është nënshkrimi më i fundit i Chelsea?

Zyrtare: Ethan Ampadu ka nënshkruar një kontratë të re trevjeçare me Chelsea dhe do ta kalojë sezonin 2021/22 në huazim te Venezia. Fabrizio Romano/Matteo Moretto: Ethan Ampadu për Venezia është një 'marrëveshje e përfunduar'. Fabrizio Romano: Saul Niguez do t'i bashkohet Chelseat për një tarifë huazimi prej 5 milionë euro. Kushtet personale janë rënë dakord.