A e fitoi barkley bastin e tij sot?

Përmbajtje:

Legjenda e Auburn vendosi një bast 100,000 dollarë për veten e tij për të përfunduarnë top 70 të Kampionatit Amerikan të Shekullit, i tha Barkley Stan Verrett të ESPN në SportsCenter të premten. Vitin e kaluar, ai përfundoi i dyti për të fundit.

A e fitoi Charles Barkley bastin e tij sot?

NBA Hall of Famer Charles Barkley përfundoi në vendin e 76-të në turneun e golfit të famshëm të Kampionatit Amerikan të Shekullit në Edgewood Tahoe të dielën, duke i kushtuar atij 100,000 dollarë dhe thjesht humbi shans për të fituar 500,000 dollarë. Vinny Del Negro mundi John Smoltz në vrimën e parë të playoff-it të katërt në historinë e ACC.

Kush fitoi turneun e golfit Lake Tahoe Celebrity 2021?

Rezultatet përfundimtare të Kampionatit Amerikan të Shekullit

2021: pagesa e parave të çmimeve dhe tabela e liderëve. Tabela e liderëve finale të Kampionatit Amerikan të Shekullit 2021 drejtohet nga fituesi Vinny del Negro, me ish-yllin e NBA që merr titullin në Edgewood Tahoe Golf Club në turneun e golfit me 54 vrima, në pronësi të NBC-së.

Kush fitoi golfin e famshëm sot?

Del Negro mundi John Smoltz në një playoff me vdekje të papritur në turneun e golfit të famshëm të Kampionatit Amerikan të Shekullit në Edgewood Tahoe të dielën. Ishte playoffi i katërt në historinë e ACC. Del Negro, një ish-lojtar, transmetues dhe ekzekutiv i Suns, fitoi 125,000 dollarë për fitoren e tij. Nuk më intereson as kjo.

A përfundoi Barkley në top 70?

I listuar me shanse 8 me 1 për të përfunduar në 70 më të mirët në turneun e Kampionatit Amerikan të Shekullit, Charles Barkley vendosi një bast 100,000 dollarë për veten e tij për të arritur rezultatin. … Vazhdo që ai e bëri, por Barkley përfundoi duke përfunduar i barabartë në vendin e 76-të, duke humbur bastin e tij.