Logo sq.boatexistence.com

A luajti Wheler në lojën me të gjitha yjet?

Përmbajtje:

Anonim

Ata thjesht nuk do ta thonë. Zack Wheeler hodhi vetëm tre fusha në All Star Game, gjë që i dha liderit të ligave kryesore një pushim para pjesës së dytë. … Wheeler e përfundoi pjesën e parë ndërsa lideri i ligës kryesore në rang radhitje, kështu që një natë me tre fusha të martën ishte një pushim i mirëpritur.

Kush e organizoi lojën All-Star?

Një natë pasi vendosi një rekord Home Run Derby duke nisur gjashtë homerë të paktën 500 këmbë, fenomeni i dyanshëm Shohei Ohtani tregoi krahun e tij të fuqishëm në lojën All-Star të martën, duke hedhur një ndeshje të parë 1-2-3 dhe duke parë topin e tij të shpejtë në 100,2 mph.

Kë bën fjalë Wheeler?

Wheeler u kthye në the Phillies për sezonin 2021. Në debutimin e tij të sezonit më 3 prill, Wheeler shënoi 10 goditje në 7 radhë, hera e parë që ai regjistroi një numër dyshifror goditjesh me Phillies.

A bëri JT Realmuto një "homerun" në lojën All-Star?

National League J. T. … Realmuto vendosi Ligën Kombëtare në tabelë të martën me një vrapim të vetëm në shtëpi në MLB All-Star Lojë në Coors Field. Gjuajtësi 30-vjeçar i Phillies, në lojën e tij të tretë All-Star, goditi një gjuajtje prej 421 këmbësh në fushën e qendrës së djathtë, larg nga shtamba e Tigers, Gregory Soto. Ishte ndeshja e dytë e lojës në shtëpi.

Kush e goditi për herë të parë në shtëpi në lojën All-Star?

Babe Ruth goditi për herë të parë në shtëpi në historinë e Lojërave All-Star dhe gjithashtu shtoi një kapje spektakolare në klasikun e parë të Midsummer. Shoku tjetër i ardhshëm i Hall of Famer Frankie Frisch gjithashtu u kthye në shtëpi, ndërsa shtamba Lefty Gomez ishte gjuajtësi i parë fitues në historinë e All-Star gjatë një fitoreje 4-2 të Ligës Amerikane në Comiskey Park të Çikagos.