Logo sq.boatexistence.com

A fitoi kanioni i Sierrës sot?

Përmbajtje:

The Huskies, të udhëhequr nga treshja më e mirë e rojeve kudo në Kaliforni, dolën me një fitore 80-72, duke i dhënë Sierra Canyon (15-1) humbjen e parë në playoff që nga sezonin 2018 dhe duke i dhënë fund një serie fitoresh me 21 ndeshje në playoff.

Cili ishte rezultati i lojës Sierra Canyon?

44-22 (L) Sierra Canyon vs.

Kush fitoi Sierra?

Run game lifts Corona Centennial për të fituar Honor Bowl ndaj Chatsworth Sierra Canyon. Mbrojtësi i Corona Centennial, Jayson Cortes hedh një përpjekje në pjesën e parë të goditjes nga mbrojtësi i linjës së Sierra Canyon, Angelo Pulido. Cortes vrapoi për dy goditje dhe më shumë se 200 jardë dhe iu dha trofeu MVP i lojës.

A humbi Sierra Canyon?

Lojtarët e Centennial festojnë fitoren e tyre ndaj mikpritësit Sierra Canyon të premten mbrëma në ndeshjen e titullit të Divizionit të Hapur të Seksionit Jugor. Bronny, i renditur si studenti i dytë më i mirë i 25-të në vend nga 247Sports, shënoi gjithashtu një trepikësh kyç me 4 minuta e 23 sekonda të mbetura për të shkurtuar epërsinë e Centennial në 70-67. Por nuk mjaftoi.

Kush humbi Sierra Canyon?

Dikush harroi t'i thoshte kundërshtarit të Sierra Canyon, Corona Centennial, të mos luajë rolin e spoilerit. Huskies, të udhëhequr nga treshja më e mirë e rojeve kudo në Kaliforni, dolën me një fitore 80-72, duke i dhënë Sierra Canyon (15-1) humbjen e parë në playoff që nga sezoni 2018 dhe duke i dhënë fund një serie fitoresh në playoff prej 21 ndeshjesh.