A kanë arra snickers?

A kanë arra snickers?
A kanë arra snickers?
Anonim

Cokollata Snickers përbëhet nga nuga, kikirikë dhe karamel me një shtresë çokollate.

A janë Snickers pa arra?

Snickers nuk përmbajnë asnjë përbërës gluten, por ato nuk janë të certifikuara pa gluten. Snickers përmbajnë sheqer, bulmet (qumësht dhe gjalpë), kikirikë, shurup misri, sojë dhe vezë. Nëse keni një alergji ose intolerancë ndaj ndonjë prej këtyre ushqimeve, Snickers janë jashtë kufijve.

Çfarë lloj arra janë në Snickers?

Kjo është shumë kikirikë Kikirikët janë një nga përbërësit yll në një bar Snickers dhe çdo bar përmban rreth 16 kikirikë. Rreth 100 ton kikirikë shkojnë në prodhimin e 15 milionë bareve Snickers që prodhohen çdo ditë.

A kanë Snickers arra?

Ata e faturojnë atë si një përzierje të kënaqshme kikirikësh, bajame dhe lajthi të kombinuara me karamel dhe nugat të markës SNICKERS®, të gjitha të veshura me çokollatë qumështi kremoze. … Përveç qumështit, vezëve, sojës, lajthive, bajameve dhe kikirikëve, shufrat mund të përmbajnë edhe gjurmë të arrave të tjera.

A ka Snickers bajame?

Bar Mars ka një emër të ri - Snickers Almond Bar. Është një karamele me bajame të pjekura, nuga, karamel dhe çokollatë me qumësht.

Recommended: