Logo sq.boatexistence.com

A fitoi mikaela shiffrin?

Përmbajtje:

Anonim

Mikaela Shiffrin forcoi pretendimin e saj si skiatorja më e mirë amerikane alpine ndonjëherë duke duke fituar rekordin e saj të gjashtë kampionatin botëror të hënën. Shiffrin fitoi evenimentin e kombinuar në Cortina d'Ampezzo, Itali, për të arritur momentin historik.

A e fitoi Mikaela Shiffrin sllallomin sot?

Duke e quajtur fitoren të hidhur, Mikaela Shiffrin, kampionja dy herë olimpike, fitoi një sllallom gjigant të Kupës së Botës të hënën në Courchevel, Francë, hera e saj e parë në një podium alpin që nga vdekja aksidentale e babait të saj, Jeff. 10 muaj më parë.

Çfarë ndodhi me skiatoren Mikaela Shiffrin?

Skiatorja olimpike Mikaela Shiffrin është rikthyer në rrugët e saj të fitoreve, duke pretenduar garën e saj të parë të skive në Kupën e Botës që nga vdekja e babait të saj Jeff 10 muaj më parë.65-vjeçari vendas i Dover, N. J. vdiq papritur të dielën, 2 shkurt, pas një aksident në shtëpinë e tij në Edwards, Colo.